0 0
Read Time:49 Second

Podczas zimowania lub przestoju pracy basenu, należy w odpowiedni sposób zabezpieczyć sondy!

  • Sondę PH należy przechowywać w oryginalnym buforze lub buforze 4/7 albo w czystej wodzie. Należy pamiętać iż sonda ta, nie może być przechowywana na sucho. 
  • Sondę REDOX należy przechowywać oryginalnym roztworze dołączonym do sondy albo w czystej wodzie. Należy pamiętać iż sonda ta, nie może być przechowywana na sucho. 
  • Sondy MEMBRANOWE należy przechowywać na sucho, bez elektrolitu, tak aby membrana nie dotykała końcówki elektrody. Po ponownej instalacji membranę należy wymienić na nową i uzupełnić elektrolit.
  • Sondę CU-PT należy wyjąć z celi i przechowywać na sucho w czystym i suchym miejscu. Kuleczki szklane należy osuszyć, oczyścić i zachować.

Bardzo ważne jest, aby wszystkie elementy służące pomiarom parametrów fizyko-chemicznych wody basenowej były instalowane w działającym systemie filtracyjnym.

Odpowiednie przechowywanie sond jest kluczowe, ponieważ jest to gwarancja do poprawnych odczytów i czystej wody basenowej. Złe przechowywanie lub w wodzie niespełniającej warunków pomiarowych pracy sond doprowadzi do ich uszkodzenia.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
100 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %